sigurnost na internetu
Dok jedni tvrde kako su videoigre dobre jer razvijaju reflekse, pružaju interaktivnu zabavu i priliku za opuštanje, drugi se boje ovisnosti i pretjerane stimuliranosti. Upravo se tom temom bavi prvi domaći dokumentarni film koji o igranju videoigara priča kroz iskustvo jedne obitelji i donosi kompletan pregled svijeta videoigara te konkretne prednosti i nedostatke gaminga.
Dokumentarac pod nazivom "Djeca virtualne stvarnosti" prikazuje se u MAXtv videoteci i na RTLplay-u, a dio je kampanje ”Igrajmo na sigurno” čiji je cilj povećati razinu informiranosti mladih i njihovih roditelja o svim prednostima i rizicima koji su sastavni dio svijeta videoigara.
Film donosi priču iz perspektive tri dječaka, Luke, Filipa i Jošue i njihove majke. Problematiku provođenja vremena pred računalom i sigurnosti u igranju objašnjavaju potpredsjednik Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu Igor Kanižaj i Ivan Rado ili Malajski Tapir, jedan od najpoznatijih hrvatskih YouTubera. Ovaj dokumentarni film je nastavak kampanje ”Igrajmo na sigurno” koja je započela predstavljanjem prvog digitalnog vodiča koji donosi cjeloviti pregled pozitivnih aspekata, ali i rizika igranja videoigara uz konkretne savjete za roditelje kako pristupiti svojoj djeci i zaštititi ih od opasnosti koje donosi virtualni svijet
više iz kategorije
21 | 12
"Igrajmo na sigurno": Educiramo djecu i roditelje o sigurnom igranju videoigaral
Gaming je jedan od najvećih izazova roditeljstva 21. stoljeća. Svako četvrto dijete u Hrvatskoj igra videoigre na internetu, a više od 85 posto tih igara sadrži nasilne komponente.
21 | 11
Mladi online: samo 11% je tražilo pomoć nakon uznemirujućeg sadržaja
Više od polovine mladih u posljednjih je godinu dana dobilo neku vrstu neprimjerene poruke putem interneta. Samo ih je 11% tražilo pomoć druge osobe. Većina zatvori stranicu ili aplikaciju. Jedno od četvero njih ignorira taj problem.