sigurnost na internetu
Više od polovine mladih u posljednjih je godinu dana dobilo neku vrstu neprimjerene poruke putem interneta. Samo ih je 11% tražilo pomoć druge osobe. Većina zatvori stranicu ili aplikaciju. Jedno od četvero njih ignorira taj problem.
Imaju pravo na pristup internetu kada god žele. Svaki četvrti u dobi od 9 do 14 i svaki treći u dobi od 15 do 17 godina zabrinut je za svoju privatnost na internetu. Trećina mladih putem interneta komunicira s osobama koje ne poznaje, a svaki četvrti tinejdžer u dobi od 15 do 17 godina susreo se s osobom koju je upoznao online. To su rezultati prvog nacionalnog komparativnog istraživanja o medijskim navikama djece u sklopu međunarodnog projekta EU Kids Online koji okuplja 33 europske zemlje. HT je istraživanje podržao u sklopu svoje inicijative „Šeraj pozitivu, blokiraj negativu“. Partneri projekta EU Kids Online, predvođeni Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu, Agencijom za elektroničke medije i Hrvatskim Telekomom, žele omogućiti kvalitetnu podlogu za kreiranje obrazovnih politika.
više iz kategorije
30 | 01
Predstavljen prvi domaći dokumentarni film o igranju videoigara
Dok jedni tvrde kako su videoigre dobre jer razvijaju reflekse, pružaju interaktivnu zabavu i priliku za opuštanje, drugi se boje ovisnosti i pretjerane stimuliranosti. Upravo se tom temom bavi prvi domaći dokumentarni film koji o igranju videoigara priča kroz iskustvo jedne obitelji i donosi kompletan pregled svijeta videoigara te konkretne prednosti i nedostatke gaminga.
21 | 12
"Igrajmo na sigurno": Educiramo djecu i roditelje o sigurnom igranju videoigaral
Gaming je jedan od najvećih izazova roditeljstva 21. stoljeća. Svako četvrto dijete u Hrvatskoj igra videoigre na internetu, a više od 85 posto tih igara sadrži nasilne komponente.